Performance Prism Blue Pillow
$229.99 $115.00
Description
Give your outdoor space a statement of coziness with this pillow featuring a hand knitted pattern. Treated with an outdoor finish to resist fading and moisture, this durable piece makes a classic statement in any setting. Made with polyester fill, this pillow can easily be cleaned by dusting or using water and laying out to dry in sunlight.
Additional information
| Brand | Classic Home |
|---|---|
| Color | Blue |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
SWANN'S ID
CHF VO60004
Related Products
TC Kalen Throw Natural/Ivory
| Dimensions | 50 × 70 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Grey |
| Features | Fabric |
| Style | Cottage |
Cypress Teak Root End Table
| Dimensions | 24 × 24 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Layne Solid Wood Square Coffee Table w/Casters
| Dimensions | 42 × 42 × 17 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Avena Solid Wood Square Coffee Table
| Dimensions | 42 × 41.75 × 16.5 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Adelaide Bed
$2,160.00
| Brand | Classic Home |
|---|---|
| Bed Size | Queen |
| Color | Brown |
| Style | Rustic, Transitional |
| Features | Wood |
Doheney Bed
$1,420.00 – $1,615.00Price range: $1,420.00 through $1,615.00
| Brand | Classic Home |
|---|---|
| Bed Size | King, Queen |
| Color | Grey |
| Style | Traditional |
| Features | Fabric, Upholstered |
Bristol Solid Wood Rectangle Console Table
| Dimensions | 18 × 72 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Odette Console Table
| Dimensions | 15.75 × 41.5 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Carlo 18″ Square Ottoman
| Dimensions | 18 × 18 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Leather |
| Style | Modern |
Arleth 82″ Gathering Table
| Dimensions | 30 × 82 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Chunky Loop Rug Ivory
– $1,350.00Price range: through $1,350.00
| Dimensions | N/A |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Rug Size | 10X14, 2×3, 5×8, 8×10, 9×12 |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Features | Fabric |
