The Memorial Day Sale is Here! Enjoy FREE Local Delivery + Save 50% OFF Suggested Retail
Woven Grey Throw Blanket
$179.99 $90.00
Description
All of Rizzy Home’s area rugs, fine linens, furniture and complementary accessories are created using the highest quality materials. From jacquard woven fabrics to silks and signature-dyed yarn, Rizzy’s unique embellishments and custom ornamentation add richness and depth to all of the company’s exclusive products. With a wide assortment of product choice and combinations, Rizzy Home is making it easier than ever for clients to create homes and interior spaces that are honest expressions of their true personalities.
Additional information
| Dimensions | 50 × 60 in |
|---|---|
| Brand | Rizzy Home |
| Color | Grey |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
SWANN'S ID
RIZZ TH0926
Related Products
TC Kalen Throw Natural/Ivory
| Dimensions | 50 × 70 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Grey |
| Features | Fabric |
| Style | Cottage |
TC Veda Throw Sea Fog Blue
| Dimensions | 50 × 70 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Blue |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
Harrison, Mushroom, Throw
| Dimensions | 60 × 50 in |
|---|---|
| Brand | Amity Home |
| Color | Brown |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
Harrison, Saddle, Throw
| Dimensions | 60 × 50 in |
|---|---|
| Brand | Amity Home |
| Color | Brown |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
Saunders Coverlet, Steel Blue King
| Dimensions | 95 × 105 in |
|---|---|
| Brand | Amity Home |
| Color | Blue |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
Dempsey, Burnt Sienna, Super Throw
| Dimensions | 80 × 70 in |
|---|---|
| Brand | Amity Home |
| Color | Orange |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
Pillow Cover T16224
| Dimensions | 20 × 20 in |
|---|---|
| Brand | Rizzy Home |
| Color | Blue, Multicolor, Red |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
Down Alternative Blue Lumbar T22307
| Dimensions | 14 × 20 in |
|---|---|
| Brand | Rizzy Home |
| Color | Blue, White |
| Features | Fabric |
| Style | Eclectic |
Down Alternative T22438
| Dimensions | 20 × 20 in |
|---|---|
| Brand | Rizzy Home |
| Color | Red |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
Knitted Throw TH0160
| Dimensions | 50 × 60 in |
|---|---|
| Brand | Rizzy Home |
| Color | Orange |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
