Dain, Tobacco, Square Pillow
$419.99 $210.00
1 in stock
Description
The Dain accent pillow combines a hearty natural linen with remarkable texture, offering both visual and tactile interest. While this timeless textiles stands strong on its own, we’ve juxtaposed it with a gusset of plush cotton velvet for a touch of contrast. This understated luxury piece brings subtle refinement and a hint of modern flair to any space.
Additional information
| Dimensions | 20 × 20 in |
|---|
SWANN'S ID
000004880940
Related Products
DV Aubry 14×26
| Dimensions | 26 × 14 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Grey, Multicolored |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Contemporary |
BW Foundation Blue/Sagebrush Green 14×20 Pillow
| Dimensions | 20 × 14 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Blue, White |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
Stella Faux Silk Velvet Flanged Euro Sham Fern Green
| Dimensions | 27 × 27 in |
|---|---|
| Brand | HiEnd Accents |
| Color | Green |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
Genuine Leather & Suede Arrow Tasseled Lumbar Pillow
| Dimensions | 20 × 12 × 6 in |
|---|---|
| Brand | HiEnd Accents |
| Color | Orange |
| Features | Leather |
| Style | Transitional |
Western Suede Fringed Pillow
| Dimensions | 20 × 20 in |
|---|---|
| Brand | HiEnd Accents |
| Color | Brown |
| Features | Leather |
| Style | Rustic |
Western Suede Tassel Pillow
| Dimensions | 20 × 20 in |
|---|---|
| Brand | HiEnd Accents |
| Color | Brown |
| Features | Leather |
| Style | Rustic |
Gila Wool Blend Square Pillow
| Dimensions | 22 × 22 in |
|---|---|
| Brand | HiEnd Accents |
| Color | Blue, Multicolor |
| Features | Fabric |
| Style | Eclectic, Rustic |
