Bari Velvet Quilt Pillow Bay Green
$219.99 $110.00
2 in stock
Description
Indulge in a weighted velvet, made to be soft and textural, the hand-stitched kantha quilting adds visual interest while effortlessly complementing any style. Enjoy living in layers with our best-selling Bari quilt collection, designed to be styled with numerous Villa Bedding Collections. Stonewashing a process where subtle variations in color and texture add to the unique character of each individual bedding item. For best results in color consistency, please order sets or order all components together.
Additional information
| Dimensions | 26 × 26 in |
|---|
SWANN'S ID
000003650310
Related Products
DV Aubry 14×26
| Dimensions | 26 × 14 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Grey, Multicolored |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Contemporary |
BW Foundation Blue/Sagebrush Green 14×20 Pillow
| Dimensions | 20 × 14 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Blue, White |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
Cypress Teak Root End Table
| Dimensions | 24 × 24 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Avena Solid Wood Square Coffee Table
| Dimensions | 42 × 41.75 × 16.5 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Warwick Upholstered Rolling Dining Chair
| Dimensions | 26 × 23 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Beige |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
Indoor/Outdoor Sonora Rug
– $855.00Price range: through $855.00
| Dimensions | N/A |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Rug Size | 2’6×8, 2×3, 5×8, 8×10 |
| Color | Black, White |
| Style | Eclectic |
| Features | Fabric |
Bristol Solid Wood Rectangle Console Table
| Dimensions | 18 × 72 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Odette Console Table
| Dimensions | 15.75 × 41.5 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Carlo 18″ Square Ottoman
| Dimensions | 18 × 18 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Leather |
| Style | Modern |
Chunky Loop Rug Ivory
– $1,350.00Price range: through $1,350.00
| Dimensions | N/A |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Rug Size | 10X14, 2×3, 5×8, 8×10, 9×12 |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Features | Fabric |
