The Memorial Day Sale is Here! Enjoy FREE Local Delivery + Save 50% OFF Suggested Retail
Salerno 82″ Dining Table in Natural Acacia Wood and Iron
$1,579.99 $790.00
Description
The Salerno Dining Table is a true masterpiece of simplicity and sophistication. Crafted from solid natural acacia wood and supported by sturdy iron legs, this table embodies the perfect balance of strength and beauty. Enjoy your meals with friends and family around the Salerno table, where natural elegance and functional design meet in perfect harmony.
SWANN'S ID
HTD FSO-DT82NA
Related Products
Americana Americana Round Pedestal Dining Table w/1-22in leaf
| Weight | 293.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 54.00 × 54.00 × 30.00 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Collection | Americana |
| Color | Beige, Brown, Cream |
| Features | Resin, Wood, Wood Veneer |
| Style | Casual |
Manor House Extension Round Table
| Brand | Furniture Classics |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Traditional |
Whitlock Dining Table – Natural
| Weight | 120.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 86 × 30 in |
| Brand | Gabby |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Farmhouse |
Adams Round Dining Table – Dark
| Weight | 96.75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 60 × 30.5 in |
| Brand | Gabby |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Farmhouse |
Baldrick Extension Dining Table – Warm Honey
| Dimensions | 39 × 96 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic, Vintage |
Arleth 82″ Gathering Table
| Dimensions | 30 × 82 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
London Loft 106″ Dining Table in Walnut
Nimes 120″ Dining Table Vintage Java
| Dimensions | 44 × 120 × 29 in |
|---|---|
| Brand | Home Trends & Design |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Traditional |
Palm Springs 48″ Round Dining Table with White Marble and Silver Base
Barcelona 80″ Dining Table in Natural Reclaimed Wood
| Dimensions | 36 × 80 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Home Trends & Design |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Bent Dining Table Large Brown
Mirabelle Dining Table
| Dimensions | 44 × 84 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt |
| Color | White |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Santa Barbara Dining Table
| Dimensions | 60 × 60 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |
