The Memorial Day Sale is Here! Enjoy FREE Local Delivery + Save 50% OFF Suggested Retail
London Loft 94″ Dining Table in Walnut
$4,439.99 $2,220.00
1 in stock
Description
With a classic charm and air of sophistication, each hand-crafted piece from the London Loft collection includes live edge detailing that adds to its unique beauty. The furniture in this collection features wood cut from a thick Acacia slabs that rest atop sleek, hand-forged iron bases to create a fusion of natural and industrial elements.
Additional information
| Dimensions | 42 × 94 × 30 in |
|---|
SWANN'S ID
000002678820
Related Products
Manor House Extension Round Table
| Brand | Furniture Classics |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Traditional |
Baldrick Extension Dining Table – Warm Honey
| Dimensions | 39 × 96 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic, Vintage |
Victory Oak Jupe II Dining Table
| Dimensions | 72 × 72 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Theodore Alexander |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Traditional, Vintage |
Colonial Plantation 60″ Round Dining Table in Weathered Teak
| Weight | 251 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 60 × 30 in |
| Brand | Home Trends & Design |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Traditional |
London Loft 106″ Dining Table in Walnut
London Loft 80″ Dining Table in Walnut
Organic Forge 72″ Gathering Table in Raw Walnut
Nile 48″ Round Dining Table in Brown Toronto Marble
Vista 48″ Round Dining Table with White Travertine and Light Oak Base
| Dimensions | 48 × 48 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Home Trends & Design |
| Color | Brown, White |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Barcelona 80″ Dining Table in Natural Reclaimed Wood
| Dimensions | 36 × 80 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Home Trends & Design |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Athena Square Table
| Dimensions | 40 × 40 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Wildwood |
| Color | White |
| Features | Customizable, Wood |
| Style | Traditional, Vintage |
