The Memorial Day Sale is Here! Enjoy FREE Local Delivery + Save 50% OFF Suggested Retail
Portofino 22″ Counter Chair in Emerald Green Leather
$1,059.99 $530.00
4 in stock
Description
A blend of rustic and modern design marks the simplicity of the Portofino stool. Featuring distressed top grain leather with exposed raw edges and a vintage iron C-shaped frame to enhance its old age look and ensure maximum comfort.
Additional information
| Dimensions | 24 × 22 × 37 in |
|---|
SWANN'S ID
000004590010
Related Products
Aspen 24″ Two Drawer Nightstand in Walnut
New York 54″ Bench in Brown Cowhide Leather and Iron
Essex Oden 24″ Desk Chair in Antique Whiskey Top Grain Leather
Michaelangelo 36″ Nesting Coffee Table with White Marble Top
London Loft 80″ Dining Table in Walnut
Nimes 120″ Dining Table Vintage Java
| Dimensions | 44 × 120 × 29 in |
|---|---|
| Brand | Home Trends & Design |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Traditional |
Nimes 18″ Dining Chair Vintage Brown
| Dimensions | 19 × 18.75 × 42 in |
|---|---|
| Brand | Home Trends & Design |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Traditional |
Bowery 34″ Tall Oval Bar Cabinet
New York 17″ Backless Counter Stool in Brown Cowhide Leather and Iron
Essex Dover 23″ Armchair in Antique Ivory Leather
Essex Stockton 19″ Counter Chair in Antique Whiskey
| Dimensions | 24 × 18.5 × 39 in |
|---|---|
| Brand | Home Trends & Design |
| Color | Black, Brown |
| Features | Leather, Metal, Upholstered |
| Style | Vintage |
Barcelona 80″ Dining Table in Natural Reclaimed Wood
| Dimensions | 36 × 80 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Home Trends & Design |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Calico 17″ Side Table in Tiger Eye with Antique Gold Base
| Dimensions | 17 × 17 × 23 in |
|---|---|
| Brand | Home Trends & Design |
| Color | Brown, Gold |
| Features | Metal |
| Style | Antique, Vintage |
Lina Counter Stool
Monteverdi Barstool (Set of 2) in Sun-Bleached Cypress
| Dimensions | 16 × 16 × 25 in |
|---|---|
| Brand | Legacy Classic Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |
