Conner Swivel Club Chair
$3,469.99 $1,735.00
Available on backorder
Description
Stunning in a brilliant hand-wiped aniline teal leather, the Conner Swivel Club Chair has a tufted back, flared arms and nailhead trim.
Features
| Swivel | Yes |
|---|---|
| Leather | Yes |
Product Details
| Primary Materials | Leather |
|---|---|
| SwivelTufted backNailhead trimFlared ArmsAniline Leathe | Yes |
| Finish | Does Not Apply |
| Country Of Manufacturer | VNM |
| Assembly Required | No |
| Assembly Type | None |
Additional information
| Weight | 51 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34.5 × 31 × 33.5 in |
SWANN'S ID
000005133140
Related Products
Novae Chair
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 30 × 42.5 in |
| Brand | Best Home Furnishings |
| Color | Tan |
| Features | Fabric, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
Paula Deen P037510BD Chair
| Weight | 52 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 31 × 46 in |
| Brand | Craftmaster Furniture |
| Color | Blue, White |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Nova Swivel Chair
| Dimensions | 35 × 31 × 3112 in |
|---|---|
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric, Swivel |
| Style | Modern |
Tribeca Arm Chair
| Dimensions | 27 × 23 × 35.38 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt |
| Color | Tan |
| Features | Fabric, Metal, Upholstered |
| Style | Casual |
Samuel Chair
| Dimensions | 37 × 28.5 × 34 in |
|---|---|
| Brand | CR Laine |
| Color | Brown, White |
| Features | Customizable, Fabric, Wood |
| Style | Traditional |

