Twyla Table Lamp
$298.00 $149.00
Available on backorder
Description
Twyla Table Lamp – Simple but effective. The neutral colors will match all scenes and this timeless piece will always stay in style. It’s a beautiful traditional-style lamp with the perfect distressed cottage white color. Its cottage white carries into its hard and finial and is finished off with a natural linen drum shade, creating a monochromatic look that radiates warmth.
Product Details
| Materials | RESIN |
|---|---|
| Shade | 13*13*10 HARDBACK |
| Dimensions | 31.5H; 100W 3-way; Base6.5″W |
Additional information
| Dimensions | 31.5 in |
|---|
SWANN'S ID
000005233360
Related Products
Midnight Landscape Table Lamp
| Weight | 16 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Blue |
| Features | Ceramic |
| Style | Transitional |
