Conner Swivel Club Chair
$3,469.99 $1,735.00
Available on backorder
Description
Stunning in a brilliant hand-wiped aniline teal leather, the Conner Swivel Club Chair has a tufted back, flared arms and nailhead trim.
Features
| Swivel | Yes |
|---|---|
| Leather | Yes |
Product Details
| Primary Materials | Leather |
|---|---|
| SwivelTufted backNailhead trimFlared ArmsAniline Leathe | Yes |
| Finish | Does Not Apply |
| Country Of Manufacturer | VNM |
| Assembly Required | No |
| Assembly Type | None |
Additional information
| Weight | 51 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34.5 × 31 × 33.5 in |
SWANN'S ID
000005133140
Related Products
Walter Swivel Chair
| Dimensions | 35 × 31 × 37 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Beige |
| Features | Fabric, Nailheads, Swivel |
| Style | Modern |
CC Club Chair w/ Faux Croc
Paula Deen P037510BD Chair
| Weight | 52 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 31 × 46 in |
| Brand | Craftmaster Furniture |
| Color | Blue, White |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Daxton Swivel Chair
| Weight | 92 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 33 × 36 in |
| Brand | Sam Moore |
| Color | Blue |
| Features | Customizable, Fabric, Swivel |
| Style | Transitional |
Tribeca Arm Chair
| Dimensions | 27 × 23 × 35.38 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt |
| Color | Tan |
| Features | Fabric, Metal, Upholstered |
| Style | Casual |
Novae Stationary Chair
| Dimensions | 33 × 30 × 43.5 in |
|---|---|
| Brand | Best Home Furnishings |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric, Wood |
| Style | Traditional |
Franz Chair
| Dimensions | 36 × 32 × 40.5 in |
|---|---|
| Brand | CR Laine |
| Color | Brown, White |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Kyler 3-Way Lounger
| Dimensions | 2112 × 21 × 2012 in |
|---|---|
| Brand | Bradington-Young |
| Color | Blue |
| Features | Customizable, Leather, Recline |
| Style | Transitional |

