Marisol Potted Olive
$939.99 $470.00
2 in stock (can be backordered)
Description
Bring timeless Mediterranean elegance to your space with this lifelike olive tree. Rich green leaves accented by natural-looking olives create a full, organic silhouette that adds warmth and texture to any setting. The tree is planted in a smooth, ceramic pot in stone gray with artificial soil.
Additional information
| Weight | 18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 29 × 45 in |
SWANN'S ID
000005127030
Related Products
Bonaire Teal Blue Oval Mirror
Baldrick Extension Dining Table – Warm Honey
| Dimensions | 39 × 96 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic, Vintage |
Swell Accent Table
| Dimensions | 13 × 13 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
