SLD Hide Canada 20×20 Ivory
$419.99 $210.00
2 in stock
Description
With four panels of hair on hide pieced together, a lux, posh design statement is made. Creating a sense of contrast, this pillow works wonders for those seeking texture. Hide is a natural material, and subtle variations in color and texture are part of its unique character.
Additional information
| Dimensions | 20 × 20 in |
|---|
SWANN'S ID
000004158940
Related Products
BW Foundation Blue/Sagebrush Green 14×20 Pillow
| Dimensions | 20 × 14 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Blue, White |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
TC Kalen Throw Natural/Ivory
| Dimensions | 50 × 70 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Grey |
| Features | Fabric |
| Style | Cottage |
Layne Solid Wood Square Coffee Table w/Casters
| Dimensions | 42 × 42 × 17 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Performance Prism Blue Pillow
| Brand | Classic Home |
|---|---|
| Color | Blue |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
Doheney Bed
$1,420.00 – $1,615.00Price range: $1,420.00 through $1,615.00
| Brand | Classic Home |
|---|---|
| Bed Size | King, Queen |
| Color | Grey |
| Style | Traditional |
| Features | Fabric, Upholstered |
Bristol Solid Wood Rectangle Console Table
| Dimensions | 18 × 72 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Odette Console Table
| Dimensions | 15.75 × 41.5 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Carlo 18″ Square Ottoman
| Dimensions | 18 × 18 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Leather |
| Style | Modern |
Arleth 82″ Gathering Table
| Dimensions | 30 × 82 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
