The Memorial Day Sale is Here! Enjoy FREE Local Delivery + Save 50% OFF Suggested Retail
Uphill Framed Print
$1,298.00 $649.00
Available on backorder
Description
Infuse your space with vibrant energy through Uphill, a captivating abstract piece that creates cohesion between warm toned hues and striking pops of golden yellows and blush pinks. The piece is surrounded by a natural pine toned frame with a white linen liner. Artwork by Silvia Vassileva.
Additional information
| Weight | 28 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 41 × 41 in |
SWANN'S ID
000005289000
Related Products
Evarado Aloe Planter
| Dimensions | 17 × 17 × 28 in |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | Green, White |
| Features | Ceramic |
| Style | Contemporary |
Screech Owl Box
| Dimensions | 3 × 3 × 4 in |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | Gold |
| Features | Metal |
| Style | Contemporary |
Tranquil Garden Fantasy Framed Print
| Dimensions | 2 × 50 × 74 in |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | Multicolor |
| Features | Canvas |
| Style | Contemporary |
Marble , S/2 8/10″ Hugging Couple, White
| Dimensions | 3 × 8 × 10 in |
|---|---|
| Brand | Sagebrook Home |
| Color | Grey, White |
| Features | Marble |
| Style | Modern |
18″ Bente Small Antler Frosted Glass
| Dimensions | 2 × 18 × 4 in |
|---|---|
| Brand | Sagebrook Home |
| Color | White |
| Features | Glass |
| Style | Modern |
18″ Bente Small Antler Polished Glass
| Dimensions | 2 × 18 × 4 in |
|---|---|
| Brand | Sagebrook Home |
| Color | Clear |
| Features | Glass |
| Style | Modern |
14″ Majesty Large Blue Kyanite Stone Metal Bird
| Dimensions | 14 in |
|---|---|
| Brand | Sagebrook Home |
| Color | Silver |
| Features | Metal |
| Style | Contemporary |
12″ Majesty Small Blue Kyanite Stone Metal Bird
| Dimensions | 12 in |
|---|---|
| Brand | Sagebrook Home |
| Color | Silver |
| Features | Metal |
| Style | Contemporary |
A Montana Sky Painting
| Dimensions | 77 × 53 in |
|---|---|
| Brand | Wendover Art Group |
| Color | Green, Grey |
| Features | Canvas |
| Style | Farmhouse, Rustic, Traditional |
