Labelle Side Table
$1,092.48 $546.24
Description
Welcome to Furniture Classics, a company dedicated to producing value oriented, solid wood furniture. Two generations of a family rich in furniture heritage constantly working to develop well priced, dependable construction of authentic reproductions and classic style. The product line consists of standalone items that complement one another and work well in today’s eclectic lifestyle environments. Whatever roomscape is being designed, there is a Furniture Classics piece that can easily blend into the design plan. Furniture Classics has cultivated true partnerships with the artisans that build our furniture under strict guidelines to insure reliability, consistency and quality.
SWANN'S ID
FCL 60-24
Related Products
Vista 22″ Side Table with Lava Marble and Dark Oak Base
Moab 20″ Side Table in Oxidized Copper
| Dimensions | 20 × 20 × 23 in |
|---|---|
| Brand | Home Trends & Design |
| Color | Black, Gold |
| Features | Metal |
| Style | Modern, Rustic |
Liz Side Square Table – Small
| Dimensions | 14 × 22 × 24 in |
|---|---|
| Brand | Oliver Home Furnishings |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Traditional |
Soho Round Side Table
Annie Side Table – Dark
| Dimensions | 19.75 × 19.75 × 24 in |
|---|---|
| Brand | Gabby |
| Color | Grey |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Auberon Burl Drink Table
| Dimensions | 16 × 16 × 18 in |
|---|---|
| Brand | M Furnishings |
| Color | Beige, Orange |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |
