The Memorial Day Sale is Here! Enjoy FREE Local Delivery + Save 50% OFF Suggested Retail
Natural Wonder Framed Canvas
$1,598.00 $799.00
Available on backorder
Description
Giclee on canvas, this floral piece features a dramatic black background with flowers of blue, lavender, and peach colors highlighted by white accents. This piece is surrounded by a simple solid wood gallery frame with gold finish. Each canvas is proudly handcrafted and printed in the USA. Artwork by Liz Jardine.
Additional information
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 50 × 50 in |
SWANN'S ID
000005288970
Related Products
Free Flying Hand Painted Canvas
Evarado Aloe Planter
| Dimensions | 17 × 17 × 28 in |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | Green, White |
| Features | Ceramic |
| Style | Contemporary |
Petite Bijoux Framed Canvases – Brilliant, S/9
| Weight | 38 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 17 × 17 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Gold |
| Features | Canvas |
| Style | Contemporary |
18″ Bente Small Antler Frosted Glass
| Dimensions | 2 × 18 × 4 in |
|---|---|
| Brand | Sagebrook Home |
| Color | White |
| Features | Glass |
| Style | Modern |
18″ Bente Small Antler Polished Glass
| Dimensions | 2 × 18 × 4 in |
|---|---|
| Brand | Sagebrook Home |
| Color | Clear |
| Features | Glass |
| Style | Modern |
24″ Bente Large Antler Polished Glass
| Dimensions | 2 × 24 × 6 in |
|---|---|
| Brand | Sagebrook Home |
| Color | Clear |
| Features | Glass |
| Style | Modern |
12″ Majesty Small Blue Kyanite Stone Metal Bird
| Dimensions | 12 in |
|---|---|
| Brand | Sagebrook Home |
| Color | Silver |
| Features | Metal |
| Style | Contemporary |
