The Memorial Day Sale is Here! Enjoy FREE Local Delivery + Save 50% OFF Suggested Retail
Peabody 25″ Wheeled Armchair in Brown Leather
$1,998.00 $999.00
1 in stock
Description
From classic to contemporary and casual to formal, our upholstered Peabody collection includes chairs to suit all styles and decor. Using hand-chosen leathers and luxury fabrics, each chair is upholstered over a substantial solid hardwood frame for maximum quality and comfort.
Additional information
| Weight | 36 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 24.5 × 34.5 in |
SWANN'S ID
000002678890
Related Products
Novae Chair
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 30 × 42.5 in |
| Brand | Best Home Furnishings |
| Color | Tan |
| Features | Fabric, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
Paula Deen P037510BD Chair
| Weight | 52 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 31 × 46 in |
| Brand | Craftmaster Furniture |
| Color | Blue, White |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Paula Deen Accent Chair
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 32 × 44 in |
| Brand | Craftmaster Furniture |
| Color | Blue, White |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Cottage, Traditional |
Pressley Wing Chair
| Weight | 51 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 28.5 × 42.5 in |
| Brand | Sam Moore |
| Color | Blue |
| Features | Customizable, Fabric, Wood |
| Style | Transitional |
Novae Stationary Chair
| Dimensions | 33 × 30 × 43.5 in |
|---|---|
| Brand | Best Home Furnishings |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric, Wood |
| Style | Traditional |
Franz Chair
| Dimensions | 36 × 32 × 40.5 in |
|---|---|
| Brand | CR Laine |
| Color | Brown, White |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Field and Stream Modern Accent Chair
| Dimensions | 35.5 × 26.5 × 38.5 in |
|---|---|
| Brand | Best Home Furnishings |
| Color | Brown, Multicolor |
| Features | Customizable, Fabric, Wood |
| Style | Mid-Century, Modern |
Kyler 3-Way Lounger
| Dimensions | 2112 × 21 × 2012 in |
|---|---|
| Brand | Bradington-Young |
| Color | Blue |
| Features | Customizable, Leather, Recline |
| Style | Transitional |
