Everley Skirted Swivel Chair
$4,689.99 $2,345.00
Description
The Everley Skirted Swivel Chair by Massoud Furniture is a stylish and comfortable addition to any living room, reading nook, or cozy corner. Upholstered exclusively in durable, high-quality fabric, this swivel chair features a classic skirted design that complements a variety of interior styles. Perfect for those seeking both function and elegance, the Everley Chair is available to order through Swannís Furniture and Design in Tyler, Texas. Work with our talented designers to select from a wide range of fabric options and tailor this chair to fit your homeís unique look.
Additional information
| Dimensions | 37 × 32 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Massoud Furniture |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric, Swivel |
| Style | Transitional |
SWANN'S ID
Related Products
Walter Swivel Chair
| Dimensions | 35 × 31 × 37 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Beige |
| Features | Fabric, Nailheads, Swivel |
| Style | Modern |
CC Club Chair w/ Faux Croc
Paula Deen Accent Chair
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 32 × 44 in |
| Brand | Craftmaster Furniture |
| Color | Blue, White |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Cottage, Traditional |
Nova Swivel Chair
| Dimensions | 35 × 31 × 3112 in |
|---|---|
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric, Swivel |
| Style | Modern |
Tribeca Arm Chair
| Dimensions | 27 × 23 × 35.38 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt |
| Color | Tan |
| Features | Fabric, Metal, Upholstered |
| Style | Casual |
Novae Stationary Chair
| Dimensions | 33 × 30 × 43.5 in |
|---|---|
| Brand | Best Home Furnishings |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric, Wood |
| Style | Traditional |
Samuel Chair
| Dimensions | 37 × 28.5 × 34 in |
|---|---|
| Brand | CR Laine |
| Color | Brown, White |
| Features | Customizable, Fabric, Wood |
| Style | Traditional |
Franz Chair
| Dimensions | 36 × 32 × 40.5 in |
|---|---|
| Brand | CR Laine |
| Color | Brown, White |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Field and Stream Modern Accent Chair
| Dimensions | 35.5 × 26.5 × 38.5 in |
|---|---|
| Brand | Best Home Furnishings |
| Color | Brown, Multicolor |
| Features | Customizable, Fabric, Wood |
| Style | Mid-Century, Modern |
