Red Echo
$1,569.99 $785.00
1 in stock
Description
Subtle yet powerful, Red Echo captures movement and mood with abstract elegance. Rendered in soft grey tones with a whisper of red undertones, this 28″ x 40″ matte paper piece evokes a quiet intensity. Perfect for contemporary interiors seeking thoughtful visual impact.
Additional information
| Dimensions | 28 × 40 in |
|---|
SWANN'S ID
000004685200
Related Products
Free Flying Hand Painted Canvas
Petite Bijoux Framed Canvases – Brilliant, S/9
| Weight | 38 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 17 × 17 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Gold |
| Features | Canvas |
| Style | Contemporary |
Screech Owl Box
| Dimensions | 3 × 3 × 4 in |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | Gold |
| Features | Metal |
| Style | Contemporary |
Marble , S/2 8/10″ Hugging Couple, White
| Dimensions | 3 × 8 × 10 in |
|---|---|
| Brand | Sagebrook Home |
| Color | Grey, White |
| Features | Marble |
| Style | Modern |
Ring Around the Rosie
| Dimensions | 30 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Wendover Art Group |
| Color | Green, Orange |
| Features | Canvas |
| Style | Contemporary |
