The Memorial Day Sale is Here! Enjoy FREE Local Delivery + Save 50% OFF Suggested Retail
Adelaide Solid Wood 3dwr Nightstand – Cocoa Brown
$1,989.99 $995.00
2 in stock (can be backordered)
Description
Our Adelaide Collection celebrates masterful craftsmanship, showcasing rich mango wood and elegant paneling. Its timeless silhouette merges classic detailing with modern simplicity, creating a warm, sophisticated retreat in your space. Available in Cocoa Brown and Natural White Wash.
Product Details
| Overall Dimensions | 36”W x 19”D x 30”H |
|---|---|
| Materials | Mango Wood |
| Colors | Cocoa Brown |
| Weight | 99.5 lbs |
| Casegoods Drawer Count | 3 |
| Casegoods Small Drawer Dimensions | 26″x12″x3″ |
| Casegoods Medium Drawer Dimensions | 26″x12″x6.5″ |
| Anti Tip Kit Included | YES |
Additional information
| Weight | 99.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 36 × 30 in |
SWANN'S ID
000005146070
