Chianti Vases, S/2
$659.99 $330.00
1 in stock (can be backordered)
Description
This striking pair of glass vases feature an elegant silhouette with an artfully crinkled rim. The seeded glass has a sophisticated two-toned finish, blending beautiful bluish-green with milky white undertones and subtle brown speckles for a dimensional, organic feel. Sizes: S-5x9x6,L-5x12x7
Additional information
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 5 × 12 in |
SWANN'S ID
000005126600
Related Products
Baldrick Extension Dining Table – Warm Honey
| Dimensions | 39 × 96 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic, Vintage |
Genessis Console Table
| Dimensions | 14 × 54 × 33 in |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Cottage, Rustic |
Swell Accent Table
| Dimensions | 13 × 13 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Mano Drink Table, Natural
| Dimensions | 11 × 11 × 25 in |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Lenora Drink Table
| Dimensions | 10 × 10 × 22 in |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | Black, White |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
