Bristol Bench Cushion Sofa
$7,398.00 $3,699.00
2 in stock
Description
Experience the perfect blend of timeless charm and modern comfort with the Bristol Bench Cushion Sofa by Rowe Furniture, available at Swann’s Furniture & Design in Tyler, Texas. Featuring gracefully rolled arms, deep bench seating, and plush cushions, this elegant sofa adds lasting comfort and refined style to any living room, family space, or sitting area.
Additional information
| Weight | 217 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 98 × 46 × 35 in |
| Brand | Rowe |
| Features | Standard Cushion Cloud Down |
| Style | Traditional |
SWANN'S ID
4880000
Related Products
Carter Power Reclining Sofa with Console and Power Headrests and Lumbar
| Weight | 347 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 88 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Cupholders, Customizable, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Storage, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Moxy Sofa
| Weight | 141 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 82 × 37 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Blue |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
MS Oberon Zero Gravity Power Sofa with Power Headrest
| Weight | 264.56 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40.50 × 89.00 × 42.50 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Collection | MS |
| Color | Brown |
| Features | Leather, Power, Power Headrest, Power Recline, Reclining, Zero Gravity |
| Style | Casual |
MS Vaughn Zero Gravity Sofa with Power Headrest
| Weight | 240.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40.00 × 80.50 × 40.75 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Collection | MS |
| Features | Leather, Power, Power Headrest, Power Recline, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
SS Maria Sofa 2-Seat
| Weight | 73.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41.50 × 95.00 × 29.50 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Collection | SS |
| Color | Brown |
| Features | Leather |
| Style | Casual |
Sorrento Leather Power Motion Sofa
| Dimensions | 36 × 90 × 39.5 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt |
| Color | Brown |
| Features | Fabric, Leather, Metal, Power, Reclining, Upholstered |
| Style | Traditional |
Ventura Fabric Sofa
| Dimensions | 40.5 × 96.25 × 33.5 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt |
| Color | Cream |
| Features | Fabric, Metal, Upholstered |
| Style | Casual |
Austin Sofa
| Dimensions | 39 × 87 × 35 in |
|---|---|
| Brand | CR Laine |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Barrington Sofa
| Dimensions | 39 × 93 × 37 in |
|---|---|
| Brand | CR Laine |
| Color | White |
| Features | Customizable, Wood |
| Style | Transitional |
Julian Sofa
| Dimensions | 41 × 94.5 × 37 in |
|---|---|
| Brand | CR Laine |
| Color | Orange |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
Oaklee Sofa
| Dimensions | 44 × 83 × 4112 in |
|---|---|
| Brand | Bradington-Young |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Recline |
| Style | Traditional |
Moda Brass Sofa
| Dimensions | 41 × 104 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Massoud Furniture |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
Clark Long Sofa
| Dimensions | 41 × 98 × 33 in |
|---|---|
| Brand | CR Laine |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Abingdon Sofa
| Dimensions | 39 × 87 × 35 in |
|---|---|
| Brand | CR Laine |
| Color | Blue |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
Santiago Sofa
| Dimensions | 37 × 90 × 43 in |
|---|---|
| Brand | King Hickory |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |

