Lodi Matelasse Sham Euro White
$199.99 $100.00
6 in stock
Description
Understated but never underwhelming, our Lodi Matelassé Sham delivers irresistible texture and a luxurious feel. Crafted on a jacquard loom, its unique matelassé weave mimics the look of quilting by blending two fabrics into one. The result? A substantial cotton sham that adds richness and depth to your bed, making it as cozy as it is elegant.
Additional information
| Dimensions | 26 × 26 in |
|---|
SWANN'S ID
000004506950
Related Products
DV Aubry 14×26
| Dimensions | 26 × 14 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Grey, Multicolored |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Contemporary |
BW Foundation Blue/Sagebrush Green 14×20 Pillow
| Dimensions | 20 × 14 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Blue, White |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
Stella Faux Silk Velvet Embroidered Lumbar Pillow Midnight Blue
| Dimensions | 24 × 14 in |
|---|---|
| Brand | HiEnd Accents |
| Color | Blue |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
Genuine Leather & Suede Arrow Tasseled Lumbar Pillow
| Dimensions | 20 × 12 × 6 in |
|---|---|
| Brand | HiEnd Accents |
| Color | Orange |
| Features | Leather |
| Style | Transitional |
Gila Wool Blend Square Pillow
| Dimensions | 22 × 22 in |
|---|---|
| Brand | HiEnd Accents |
| Color | Blue, Multicolor |
| Features | Fabric |
| Style | Eclectic, Rustic |
