Shimmering Butterfly IV
$1,199.99 $600.00
1 in stock
Description
A hand-applied metal leaf butterfly is presented on watercolor paper with a deckle edge, and mounted on a gold background that is surrounded by a white mat. The piece has a narrow wood frame in a brushed gold finish.
Additional information
| Dimensions | 1 × 25 × 21 in |
|---|
SWANN'S ID
000003936980
Related Products
Free Flying Hand Painted Canvas
Evarado Aloe Planter
| Dimensions | 17 × 17 × 28 in |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | Green, White |
| Features | Ceramic |
| Style | Contemporary |
Screech Owl Box
| Dimensions | 3 × 3 × 4 in |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | Gold |
| Features | Metal |
| Style | Contemporary |
24″ Bente Large Antler Frosted Glass
| Dimensions | 2 × 24 × 6 in |
|---|---|
| Brand | Sagebrook Home |
| Color | White |
| Features | Glass |
| Style | Modern |
Ring Around the Rosie
| Dimensions | 30 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Wendover Art Group |
| Color | Green, Orange |
| Features | Canvas |
| Style | Contemporary |
Pocket Full of Posies
| Dimensions | 30 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Wendover Art Group |
| Color | Green, Orange |
| Features | Canvas |
| Style | Contemporary |
