Clara, Laurel, Bolster
$749.99 $375.00
Description
Weaving a better Life. These amazing rag rug pillows are hand crafted one of kind made out of recycled materials. Exclusive Amity Home design hand woven by re:loom weavers. Re: loom weaveers employs and empowers homless and low income individuals through weaving beautiful, one of a kind product from recycled materials.
Additional information
| Brand | Amity Home |
|---|---|
| Color | Green, White |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
SWANN'S ID
AMI RL1005GLB
Related Products
DV Aubry 14×26
| Dimensions | 26 × 14 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Grey, Multicolored |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Contemporary |
BW Foundation Blue/Sagebrush Green 14×20 Pillow
| Dimensions | 20 × 14 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Blue, White |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
Stella Faux Silk Velvet Pintuck Pillow Sham Icy Blue King
| Dimensions | 34 × 21 in |
|---|---|
| Brand | HiEnd Accents |
| Color | Blue |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
Genuine Leather & Suede Arrow Tasseled Lumbar Pillow
| Dimensions | 20 × 12 × 6 in |
|---|---|
| Brand | HiEnd Accents |
| Color | Orange |
| Features | Leather |
| Style | Transitional |
Western Suede Fringed Pillow
| Dimensions | 20 × 20 in |
|---|---|
| Brand | HiEnd Accents |
| Color | Brown |
| Features | Leather |
| Style | Rustic |
Western Suede Tassel Pillow
| Dimensions | 20 × 20 in |
|---|---|
| Brand | HiEnd Accents |
| Color | Brown |
| Features | Leather |
| Style | Rustic |
Gila Wool Blend Square Pillow
| Dimensions | 22 × 22 in |
|---|---|
| Brand | HiEnd Accents |
| Color | Blue, Multicolor |
| Features | Fabric |
| Style | Eclectic, Rustic |
