The Memorial Day Sale is Here! Enjoy FREE Local Delivery + Save 50% OFF Suggested Retail
Layman Wood Sculpture
$359.99 $180.00
1 in stock
Description
Dovetail Furniture was founded in 1992 by Charlie Shaw and Ted Einstein and has become one of the largest distributors on the West Coast of fine handcrafted furniture, accessories, and textiles from around the world. Dovetail specializes in furniture that combines classic designs and traditional construction techniques. This combination results in furniture that will last and continue to look good for years to come. Their pieces are rustic and may have blemishes which add to the look and character of the piece. Dovetail embodies all things rustic-chic with the trendiest looks at an affordable price and eco-friendly. Make a statement in your home with eye-catching furniture and home decor by Dovetail.
Additional information
| Dimensions | 7 × 5 × 11.2 in |
|---|
SWANN'S ID
000004516360
Related Products
Free Flying Hand Painted Canvas
Tranquil Garden Fantasy Framed Print
| Dimensions | 2 × 50 × 74 in |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | Multicolor |
| Features | Canvas |
| Style | Contemporary |
24″ Bente Large Antler Frosted Glass
| Dimensions | 2 × 24 × 6 in |
|---|---|
| Brand | Sagebrook Home |
| Color | White |
| Features | Glass |
| Style | Modern |
Ring Around the Rosie
| Dimensions | 30 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Wendover Art Group |
| Color | Green, Orange |
| Features | Canvas |
| Style | Contemporary |
