Ornamental Nouveau 1
$939.99 $470.00
1 in stock
Description
Delicate and decorative, Ornamental Nouveau 1 blends classical elegance with vintage charm. Featuring intricate patterns in a multicolor palette, this 22.25″ x 27.25″ print on matte paper brings graceful symmetry and artful detail to traditional or vintage-inspired interiors.
Additional information
| Dimensions | 22.25 × 27.25 in |
|---|
SWANN'S ID
000004684480
Related Products
Free Flying Hand Painted Canvas
Screech Owl Box
| Dimensions | 3 × 3 × 4 in |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | Gold |
| Features | Metal |
| Style | Contemporary |
Tranquil Garden Fantasy Framed Print
| Dimensions | 2 × 50 × 74 in |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | Multicolor |
| Features | Canvas |
| Style | Contemporary |
Marble , S/2 8/10″ Hugging Couple, White
| Dimensions | 3 × 8 × 10 in |
|---|---|
| Brand | Sagebrook Home |
| Color | Grey, White |
| Features | Marble |
| Style | Modern |
Sorbet Hued Floral Orbs
| Dimensions | 71.5 × 56.5 in |
|---|---|
| Brand | Wendover Art Group |
| Color | Multicolor |
| Features | Canvas |
| Style | Traditional |
Pocket Full of Posies
| Dimensions | 30 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Wendover Art Group |
| Color | Green, Orange |
| Features | Canvas |
| Style | Contemporary |
