Telico Waters 2
$2,399.99 $1,200.00
Description
Immerse your space in the calming energy of nature with “Telico Waters 2″, a rustic landscape print that evokes the gentle flow and quiet beauty of untouched waters. Rendered on matte paper and measuring 49″ x 49”, this piece showcases rich green tones and painterly depth that bring a grounded serenity to any room. Perfect for rustic interiors, lodge-inspired spaces, or tranquil retreats, “Telico Waters 2” brings the outdoors in with refined simplicity.
Additional information
| Dimensions | 49 × 49 in |
|---|---|
| Brand | Wendover Art Group |
| Color | Green |
| Features | Matte Paper |
| Style | Rustic |
SWANN'S ID
WEN WLD2421
Related Products
Petite Bijoux Framed Canvases – Brilliant, S/9
| Weight | 38 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 17 × 17 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Gold |
| Features | Canvas |
| Style | Contemporary |
Tranquil Garden Fantasy Framed Print
| Dimensions | 2 × 50 × 74 in |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | Multicolor |
| Features | Canvas |
| Style | Contemporary |
Marble , S/2 8/10″ Hugging Couple, White
| Dimensions | 3 × 8 × 10 in |
|---|---|
| Brand | Sagebrook Home |
| Color | Grey, White |
| Features | Marble |
| Style | Modern |
12″ Majesty Small Blue Kyanite Stone Metal Bird
| Dimensions | 12 in |
|---|---|
| Brand | Sagebrook Home |
| Color | Silver |
| Features | Metal |
| Style | Contemporary |
Sorbet Hued Floral Orbs
| Dimensions | 71.5 × 56.5 in |
|---|---|
| Brand | Wendover Art Group |
| Color | Multicolor |
| Features | Canvas |
| Style | Traditional |
A Montana Sky Painting
| Dimensions | 77 × 53 in |
|---|---|
| Brand | Wendover Art Group |
| Color | Green, Grey |
| Features | Canvas |
| Style | Farmhouse, Rustic, Traditional |
Ring Around the Rosie
| Dimensions | 30 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Wendover Art Group |
| Color | Green, Orange |
| Features | Canvas |
| Style | Contemporary |
Pocket Full of Posies
| Dimensions | 30 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Wendover Art Group |
| Color | Green, Orange |
| Features | Canvas |
| Style | Contemporary |
