Floral Seasons Panel 2
$1,279.99 $640.00
1 in stock
Description
Floral Seasons Panel 2 builds on the series with richer hues of red, green, and gold, showcasing a lush floral motif in a vertical composition. Its classical styling and soft painterly detail offer a graceful nod to antique botanical illustrations.
Additional information
| Dimensions | 21 × 61 in |
|---|
SWANN'S ID
000004411250
Related Products
Free Flying Hand Painted Canvas
Petite Bijoux Framed Canvases – Brilliant, S/9
| Weight | 38 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 17 × 17 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Gold |
| Features | Canvas |
| Style | Contemporary |
Screech Owl Box
| Dimensions | 3 × 3 × 4 in |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | Gold |
| Features | Metal |
| Style | Contemporary |
Marble , S/2 8/10″ Hugging Couple, White
| Dimensions | 3 × 8 × 10 in |
|---|---|
| Brand | Sagebrook Home |
| Color | Grey, White |
| Features | Marble |
| Style | Modern |
Ring Around the Rosie
| Dimensions | 30 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Wendover Art Group |
| Color | Green, Orange |
| Features | Canvas |
| Style | Contemporary |
