Muted Dreams Gallery Wall 13
$1,179.99 $590.00
1 in stock
Description
Soft and serene, “Muted Dreams Gallery Wall 13″ evokes a vintage charm with its gentle beige and green palette and timeworn, painterly aesthetic. Printed on a 19.25″ x 26.25” canvas, this piece offers a touch of nostalgia and understated eleganceóideal for traditional or vintage-inspired interiors. Perfect on its own or as part of a curated gallery wall, it brings subtle warmth and character to entryways, bedrooms, or reading nooks.
Additional information
| Dimensions | 19.25 × 26.25 in |
|---|
SWANN'S ID
000004629700
Related Products
Free Flying Hand Painted Canvas
Petite Bijoux Framed Canvases – Brilliant, S/9
| Weight | 38 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 17 × 17 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Gold |
| Features | Canvas |
| Style | Contemporary |
Tranquil Garden Fantasy Framed Print
| Dimensions | 2 × 50 × 74 in |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | Multicolor |
| Features | Canvas |
| Style | Contemporary |
Marble , S/2 8/10″ Hugging Couple, White
| Dimensions | 3 × 8 × 10 in |
|---|---|
| Brand | Sagebrook Home |
| Color | Grey, White |
| Features | Marble |
| Style | Modern |
24″ Bente Large Antler Frosted Glass
| Dimensions | 2 × 24 × 6 in |
|---|---|
| Brand | Sagebrook Home |
| Color | White |
| Features | Glass |
| Style | Modern |
A Montana Sky Painting
| Dimensions | 77 × 53 in |
|---|---|
| Brand | Wendover Art Group |
| Color | Green, Grey |
| Features | Canvas |
| Style | Farmhouse, Rustic, Traditional |
Pocket Full of Posies
| Dimensions | 30 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Wendover Art Group |
| Color | Green, Orange |
| Features | Canvas |
| Style | Contemporary |
