Venus Set 2
$1,369.99 $685.00
1 in stock
Description
Modern and captivating, Venus Set 2 continues the series with a graceful yet abstract take on the feminine figure. Its dynamic composition and layered multicolor palette offer depth and contrast, while maintaining harmony with the other pieces in the collection. Perfect for gallery walls, bedrooms, or creative spaces seeking a touch of artistry.
Additional information
| Dimensions | 24 × 30 in |
|---|
SWANN'S ID
000004630840
Related Products
Free Flying Hand Painted Canvas
Evarado Aloe Planter
| Dimensions | 17 × 17 × 28 in |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | Green, White |
| Features | Ceramic |
| Style | Contemporary |
Screech Owl Box
| Dimensions | 3 × 3 × 4 in |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | Gold |
| Features | Metal |
| Style | Contemporary |
Tranquil Garden Fantasy Framed Print
| Dimensions | 2 × 50 × 74 in |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | Multicolor |
| Features | Canvas |
| Style | Contemporary |
24″ Bente Large Antler Frosted Glass
| Dimensions | 2 × 24 × 6 in |
|---|---|
| Brand | Sagebrook Home |
| Color | White |
| Features | Glass |
| Style | Modern |
12″ Majesty Small Blue Kyanite Stone Metal Bird
| Dimensions | 12 in |
|---|---|
| Brand | Sagebrook Home |
| Color | Silver |
| Features | Metal |
| Style | Contemporary |
Sorbet Hued Floral Orbs
| Dimensions | 71.5 × 56.5 in |
|---|---|
| Brand | Wendover Art Group |
| Color | Multicolor |
| Features | Canvas |
| Style | Traditional |
A Montana Sky Painting
| Dimensions | 77 × 53 in |
|---|---|
| Brand | Wendover Art Group |
| Color | Green, Grey |
| Features | Canvas |
| Style | Farmhouse, Rustic, Traditional |
Pocket Full of Posies
| Dimensions | 30 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Wendover Art Group |
| Color | Green, Orange |
| Features | Canvas |
| Style | Contemporary |
