The Memorial Day Sale is Here! Enjoy FREE Local Delivery + Save 50% OFF Suggested Retail
Alexandra Chest
$3,798.00 $1,899.00
Description
The Alexandra Chest exudes elegance and modern sophistication with its cerused white finish and clear acrylic accents. Crafted from high-quality mindy wood, metal, and acrylic, this chest features three spacious drawers that offer ample storage. The stained gold detailing adds a touch of luxury, while the clear acrylic handles provide a contemporary flair. Perfect for any bedroom or living space, the Alexandra Chest combines functionality with stylish design, making it a standout piece in any decor. This product uses natural or handmade materials, so variations in color and pattern are to be expected and celebrated.
Additional information
| Weight | 92.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 32 × 33.75 in |
SWANN'S ID
000004402760
Related Products
Elsa Cabinet
Adams Round Dining Table – Dark
| Weight | 96.75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 60 × 30.5 in |
| Brand | Gabby |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Farmhouse |
Nigel Side Table
Annie Side Table – Dark
| Dimensions | 19.75 × 19.75 × 24 in |
|---|---|
| Brand | Gabby |
| Color | Grey |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Dustin Nesting Tables-Natural
| Dimensions | 24.25 × 24 × 25.5 in |
|---|---|
| Brand | Gabby |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Traditional |
